BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 6225089
*
nr 622 5089
Kandelabrar
1 par, pläter, höjd: 19, delbara
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 19:43:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 19:34:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delbara kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
*
Kandelabrar
nr 622 5089
Kandelabrar
1 par, pläter, höjd: 19, delbara
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 19:34:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: delbara kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54